4 zalety wentylacji grawitacyjnej
Komfort mieszkania i pracy jest bardzo ważny. Wpływa na niego między innymi dostęp do świeżego powietrza, który może zapewnić wentylacja grawitacyjna. Jej prawidłowe działanie pozwala wyeliminować wiele problemów, takich jak pojawienie się grzybów i pleśni w pomieszczeniach, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie i kondycję człowieka. Sprawdź, jakie są inne zalety montażu wentylacji grawitacyjnej.
Niskie koszty inwestycyjne
Zgodnie z zobowiązującymi normami każdy budynek powinien być wyposażony w instalację wentylacyjną, która zapewni dopływ świeżego powietrza do wnętrza pomieszczeń i usuwanie zanieczyszczonego powietrza za zewnątrz. Jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań jest wentylacja grawitacyjna. W swojej budowie nie jest skomplikowana, a więc koszty, jakie musi ponieść inwestor są niskie.
Niewielkie koszty eksploatacji
Wentylacja grawitacyjna do pracy nie potrzebuje energii elektrycznej, dostarczanej z domowej instalacji. Działa ona samodzielnie, co oznacza, że jej koszty eksploatacyjne są bardzo niskie, a jedyną czynność, jaką należy wykonywać regularnie to czyszczenie kominów oraz wykonywanie corocznych przeglądów kominiarskich.
Bezgłośność pracy
Wentylacja grawitacyjna działa bezgłośnie. Ma to wpływ fakt, że w instalacji nie ma dodatkowych urządzeń mechanicznych, które mogłyby generować hałas podczas pracy.
Bezawaryjność pracy
Ze względu na nieskomplikowaną budowę system wentylacji bezawaryjnej działa praktycznie bezawaryjnie pod warunkiem, że nie zamknie się kratek wentylacyjnych i nawiewników. Takie działanie może skutkować zablokowaniem swobodnego dopływu i odpływu powietrza, a w skrajnych przypadkach odwrócenia ciągu. Jeśli natomiast wszystkie elementy instalacji są otwarte wentylacja działa bezawaryjnie.